Sık Sorulan Sorular

Araç Kiralama Esnasında Sık Sorular Sorular

EN AZ KİRALAMA SÜRESİ NE KADARDIR?

En az araç kiralama süresi 24 saattir

HAVALİMANI,OTE VEYA ADRESE ARAÇ KİRALAMA TESLİMİNİZ VARMIDIR?

Araç teslim ve iadesi Bodrum - Milas Havalimanından ve Bodrum merkez ofisimizinden ücretsiz gerçekleştirilmektedir. Adres ve otele teslim - iadeler ekstra ücret karşılığında mümkündür. Hizmet bedeli, rezervasyon formunda adres bilgisi girildiğinde belirtilecektir.

KİRALAMA SÜREMİ NASIL UZATABİLİRİM?

Aracın kira süresi dolmadan 24 saat önce ofisimize bilgi verilerek süre uzatılması aracın müsaitlik durumu dahilinde mümkündür.

KİRALADIĞIM ARAÇ AZILANIRSA NE YAPMAM GEREKLİ?

Firmamıza +90 532 700 86 92 numaradan ulaşılarak bilgi verilmelidir. Basit arızalar aracın bulunduğu noktaya en kısa zamanda ulaşacak olan mobil servisimiz tarafından giderilecek, uzun süreli tamirat gerektiğinde ise kiracıya 24 saat içerisinde bir diğer araç tahsis edilecektir. Kullanım hatasından kaynaklı arızalarda araç tahsisi firmanın müsait aracının bulunması halinde ve kira bedeli karşılığında sağlanmaktadır.

ÖDEMEYİ NASIL YAPABİLİRİM?

Online rezervasyon ile ön ödeme veya tamamını ödeme seçeneklerini kullanarak araç kira bedelinin tamamını veya bir kısmını kredi kartınızla ödeyebilirsiniz.

TRAFİK CEZASI DURUMUNDA NE YAPMAM GEREKLİ?

Kiracı, kira süresince herhangi bir trafik cezasına maruz kalırsa aracı iadesinde trafik cezası ödendi makbuzunu yetkilerimize ibraz etmeli ya da trafik ceza makbuzu ile firma görevlisine ödeme yapmalıdır.

Kiralama süresi sonrasında gelen trafik cezaları sizlerin kredi kartından tahsil edilecektir.

ARACI BAŞKASI KULLANABİLİRMİ?

Aracın kiralayan şahıs dışındaki kişi / kişilerce kullanılabilmesi için yetkililere bilgi vermesi gerekmektedir.Ancak sürücü belgesi bilgilerinin kiralama başlangıcında sözleşmeye yazılması ile mümkündür.

ARAÇLARDA KASKO VE SİGORTA VARMIDIR?

Tüm araçlarımız kiralık araç kasko sigortası ve Zorunlu Mali Mesuliyet Trafik Sigortası ile anlaşmalı sigorta şirketlerinin güvencesi altındadır.

KAZA ANINDA NE YAPMALIYIM?

Tek taraflı veya araç park halinde meydana gelen kazalarda yapılması gerekenler: Araç park halindeyken veya kullanımı esnasında kaldırım, bariyer, duvar vb sürtme, çarpma gibi kazalarda kiracı aracın yerini hiç değiştirmeden, hatta aracı hareket ettirmeden aracın hasar almış olduğu yeri ve bulunduğu bölgeyi fotoğraflayarak en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurup 'Olay Yeri İfade ve Görgü Tespit Tutanağı' tutturmalıdır. Bu tutanakların 'Aslı Gibidir' kaşeli olan nüshaları Araç ile beraber şirketimize ulaştırıldığında araçta oluşan hasar tamir bedeli anlaşmalı sigorta şirketince karşılanmaktadır. Çift taraflı veya zincirleme trafik kazalarında yapılması gerekenler: Çarpışmalı trafik kazalarında ilk yapılması gereken, paniğe kapılmadan kendisi ve araçta başkaları bulunuyorsa onların sağlık durumunu kontrol etmek ve lüzumu halinde 112 arayarak kaza mahalline tıbbi destek istemektir. Daha sonra aracın yerini değiştirmeden aracın hasar almış olduğu yeri ve bulunduğu bölgeyi, kazada hasar alan diğer araç veya araçları fotoğraflayarak +90 532 700 86 92 numaradan şirket yetkilisine bilgi verilmesi gereklidir. Kazaya karışan araç ya da araçların ruhsat, trafik sigorta poliçe ve kullanıcılarına ait sürücü belgelerinin fotokopileri ile karşılıklı tutulacak kaza tespit tutanağı (araç ruhsat kabı içerisinde mevcuttur) şirketimize ulaştırıldığında araçta oluşan hasar tamir bedeli anlaşmalı sigorta şirketince karşılanmaktadır. Aracın kaza mahallinden kurtarıcı ile çekilmesi gerek görülürse Comfort Car Rental sigorta şirketinin anlaşmalı çekicisinin kaza mahalline yönlendirilmesini sağlayacaktır. Kazaya karışan diğer sürücüler ile anlaşamadığınız takdirde veya aşağıdaki hallerde kaza yeri polis bölgesinde ise 155, Jandarma bölgesindeyse 156 numaralı telefondan trafik zabıtasına haber vererek durumu anlatmanız ve kaza raporunun taraflarınca doldurulmasını talep etmelisiniz; Sürücü belgesiz veya yetersiz sürücü belgesi ile motorlu araç kullanılıyorsa, Sürücüde yaş küçüklüğü varsa, Sürücüde alkol veya akıl sağlığı şüphesi varsa, Kazaya karışan araçlardan biri veya daha fazlası kamu kurumlarına ait ise, Kamu kurumlarına ait eşyada zarar meydana gelirse, Trafik kazasında sadece 3 üncü kişilere ait eşyalara zarar gelirse, Kazaya karışan araçlardan birinin veya birkaçının trafik sigortası yok ise, Trafik kazası ölüm ve/veya yaralanma ile sonuçlanmışsa.

ARACIN ÇALINMASI HALİNDE NE YAPMALIYIM?

Aracın çalınması durumunda +90 532 700 86 92 numaradan şirket yetkilisine bilgi verilmeli ve en yakın polis ya da jandarma karakoluna başvurarak 'Hırsızlık Tutanağı’ tutturulmalıdır. Daha sonra aracın ruhsat ve anahtarı ile tutanağın ‘Aslı Gibidir’ onaylı sureti şirket yetkilisine teslim edilmelidir

KİRALADIĞIM ARAÇ İLE YURT DIŞINA ÇIKABİLİRMİYİM?

Kiralamış olduğunuz aracı yurt dışına çıkartma imkanı bulunmamaktadır.

KREDİ KARTI ZORUNLUMUDUR?

Kira süresinde araca düzenlen ve bilahare şirket adresine ulaşan trafik cezalarının tahsilatı, kasko sigorta koşullarına uyulmaksızın gerçekleşen hasarların tazmini veya kira süresinin müşterinin talebi üzerine uzatılması halinde kira bedelinin tahsilatı mail order sistemi üzerinden gerçekleştirmeye imkan sağlamak üzere kredi kart bilgilerinin kira sözleşmesi üzerine yazılması mecburidir. Bu sebeple kredi kart sahibi olmayan bireysel kiracıların araç kiralama imkanı bulunmamaktadır.

REZERVASYON İPTALİ YAPMAK İSTİYORUM?

Araç teslim alma zamanından 24 saat öncesine kadar yapmış olduğunuz iptallerde ceza uygulanmamakta ve tahsil edilen ön ödemenin tamamı iade edilmektedir. Son 24 saat içerisinde yapılan iptallerde ise 1 günlük kira bedeli tahsil edilecektir.

Whatsapp Telefon